O NAS

jm

Firma LUMINEX K. Mrożek i Wspólnicy Spółka Komandytowa jest firmą produkcyjną, której korzenie sięgają roku 1968. Wtedy to Jerzy Mrożek, maturzysta Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie „Wyrobu artykułów galanteryjnych i pamiątkowych oraz przedmiotów użytku osobistego i domowego”. Wcześniej Jerzy Mrożek pracował jako nauczyciel zajęć plastycznych w liceum, dekorator wnętrz, wystaw sklepowych oraz domów handlowych CENTRUM. Współpracował również ze zrzeszeniem wytwórców rękodzieła ludowego i artystycznego CEPELIA w kategorii wyrobów pamiątkowych, metaloplastyki i biżuterii.

lampa02

Warunkiem otrzymania zezwolenia na otwarcie działalności gospodarczej konieczne było posiadanie uprawnień czeladniczych, które Jerzy Mrożek uzyskał w 1967. W roku 1968 zakład mieścił się w Gnaszynie Dolnym, zatrudniona była jedna osoba. W latach 1970 – 1974 firma przeniosła się do dzielnicy Dźbów, a zatrudnienie zwiększono do 3 pracowników. Jednocześnie rozpoczęto budowę własnego zakładu. W pierwszych latach działalności lampy były wykonywane ręcznie i małych ilościach, bez żadnych maszyn i urządzeń. Towar sprzedawał się na tzw. „pniu”, gdyż w czasach tych brakowało wszystkiego. Braki te pojawiały się również w dostępności do surowców produkcyjnych. Pierwsze lampy wykonywane były z mosiądzu, stali, szkła i drewna.

1974

W roku 1974 dokończono budowę zakładu w Wielkim Borze 17 (obecnie Tatrzańska 57) i od tego momentu cała produkcja wykonywana była pod tym adresem. W roku kolejnym Jerzy Mrożek uzyskał uprawnienia „Mistrza Elektromechaniki” z możliwością szkolenia uczniów oraz pojawiły się pierwsze nagrody w wystawach rzemiosła artystycznego. Kolejne lata to ciągłe problemy z dostępnością surowców. Wraz z nadejściem odwilży końca lat osiemdziesiątych pojawiły się możliwości łatwiejszych wyjazdów zagranicznych, a tym samym firma LUMINEX coraz śmielej zaczęła nawiązywać do wzornictwa zachodnioeuropejskiego.

1989

W roku 1989 nastąpiła kolejna rozbudowa zakładu.

lampa05

W tym samym roku zakupiono licencję na produkcję lamp z ARTECOONu. Firma LUMINEX miała wyłączność na produkcję na rynek polski, jak i Europę Wschodnią.

Maison&Objet2022

Głównym celem naszych działań jest zapewnienie satysfakcji odbiorców z wysokiej jakości produktu i budowanie więzi handlowych na zwiększającym się systematycznie obszarze dystrybucji naszych wyrobów. Nieustannie dbamy o podnoszenie jakość naszej oferty i usług, stąd też nasze produkty posiadają niezbędne certyfikaty i dopuszczenia do obrotu na rynkach sprzedaży.

Większość naszych wyrobów wykonana jest z naturalnych materiałów: metal, szkło, drewno, tkanina. Połączenie naturalnych materiałów z ręcznym formowaniem, malowaniem, zdobieniem - nadaje im niepowtarzalność i szlachetność.

Wiemy jak ważne jest zadowolenie klienta z dobrego zakupu, oraz wygodnego i długiego użytkowania wyrobu. Dlatego stosujemy typ marketingu "przez produkt do dobrej opinii i silnej marki".

Jesteś zadowolony, POLEĆ NAS.