KINKIETY

Kinkiety to lampy montowane do ściany. Ich podstawową rolą jest doświetlanie wnętrza. Światło z kinkietu odbijając się od ściany tworzy klimatyczny nastrój. Rozświetla wnętrze w kolorze odbijanej ściany. Stosując w kinkiecie żarówki o różnej gamie (kolorze) światła lub stosując klosze (abażury) barwiące światło, możemy zmieniać kolor oświetlanej ściany.
Często kinkiety mają dekoracyjna formę, która spełnia podobną rolę jak obraz dekorujący ścianę.
Kinkiet sprawdzi się w roli oświetlanie przedmiotów (obrazów, rzeźb) umieszczonych na ścianie lub jej pobliżu. Kolejnym zastosowaniem jest kinkiet umieszczony na ścianie zagłówka łóżka w sypialni, może on oświetlać miejsca łóżka gdzie często czytamy. Łazienka jest dobrym przykładem na funkcjonalność kinkietów, które umieszczone w okolicy lustra umożliwiają przeglądanie się w nim.

[...zobacz wszystkie KINKIETY]ŻYRANDOLE

Żyrandol to oświetlenie montowane do sufitu w pomieszczeniach o różnych funkcja użytkowych. Posiada on jedno lub wiele punktów świetlnych, są to najczęściej różnego typu wymienne żarówki np. E27, E14, GU10 lub stałe niewymienne oświetlenie LED. Dlatego wybierając żyrandol warto dostosować ilość punktów świetlnych do wielkości pomieszczenia.
Cechą żyrandoli jest obniżenie punktów świetlnych od sufitu. Wykorzystuje się do tego zawieszenie sztywne, przeważnie rurki, nie daje ono możliwości regulacji wysokości. Zawieszenie elastyczne, przeważnie wykonane z łańcucha, linek stalowych lub przewodów elektrycznych, dają możliwość regulacji wysokość.

Klosze metalowe odbijają światło kierując je mocnym strumieniem. Doskonale nadają się do oświetlenia stołów, blatów, biurek...
Klosze szklane i oprawy bezkloszowe (żarówki ozdobne) rozpraszają światło we wszystkich kierunkach. Oświetlają miękko i duży obszar pomieszczenia. Nadają się doskonale do dużych salonów. Transparentne klosze i oprawy bezkloszowe można wyposażyć w żarówki ozdobne dające ciepłe klimatyczne światło. 
Abażury stożkowe kierują światło góra-dół i podświetlają wzór je dekorujący. Doskonale komponują się w sypialni tworząc miękkie i klimatyczne światło.

[...zobacz wszystkie ŻYRANDOLE]PLAFONY

Plafony to lampy montowane do sufitu, w przeciwieństwie do żyrandoli punkty świetlne nie są obniżane ale znajdują się blisko sufitu. Dzięki temu nie odstają zbytnio i w miarę szeroko oświetlają całe pomieszczenie.
Takie oświetlenie doskonale nadaje się do wnętrz gdzie lampy nie mogą zbyt odstawać od sufitu, np. niskie pomieszczenia, ciągi komunikacyjne, biura.

[...zobacz wszystkie PLAFONY]SPOTY

Spoty to rodzaj konstrukcji lampy polegający na ruchomym elemencie oświetleniowym pozwalającym precyzyjnie kierować światłem jak reflektorem. Mają one specjalne nieduże klosze skupiające światło kierując je mocnym strumieniem. 
Doskonale sprawdzę się we wnętrzach gdzie jest potrzeba skierowania świateł na wiele różnych miejsc.
We wnętrzach gdzie występują połyskliwe powierzchnie np. meble kuchenne, bardzo ładnie je podkreślają odbijając się wieloma blikami.
Mają one bardzo nowoczesną stylistykę i pasują do wielu wnętrz, zarówno domowych jak i biurowych.

[...zobacz wszystkie SPOTY]DOWNLIGHTS

Downligts to lampy sufitowe natynkowe, o prostej budowie walca lub sześcianu z odbłyśnikiem skupiającym światło. Ich prosta forma i kolorystyka powodują, że są neutralne dla wystroju wnętrza.
Zastosowanie tego typu lamp jest bardzo uniwersalne, można je stosować w domach jak i w przestrzeniach publicznych. 

[...zobacz wszystkie DOWNLIGHTS]LAMPY STOŁOWE

Lampy stołowe to nablatowe przenośne oświetlenie wyposażone w kabel zasilający z włącznikiem.
Posiadają one konstrukcję ze stałym lub regulowanym punktem świetlnym. 

Są doskonałym uzupełnieniem oświetlenia wnętrza, sprawdzą się na biurku oraz jako lampki nocne w sypialni.

[...zobacz wszystkie LAMPY STOŁOWE]LAMPY PODŁOGOWE


Lampy podłogowe to wysokie przenośne oświetlenie wyposażone w kabel zasilający z nożnym włącznikiem. Dzięki wysoko umieszczonemu punktowi świetlnemu może dobrze oświetlać wnętrze. Pomimo wysokości są one stabilne dzięki dobrze wyważonym podstawą.
Doskonale przyda się jako oświetlenie przy sofie lub fotelu. 

[...zobacz wszystkie LAMPY PODŁOGOWE]